Aaeon AIOT-X1000 – IoT Gateway bazujący na Intel® Quark™ SoC

Modne ostatnio hasło IoT znalazło realizację w postaci gateway firmy Aaeon oraz rozwiązań w chmurze firmy Asus Cloud – AIOT-X1000 – jest to jedno z najnowszych osiągnięć technologicznych Internetu rzeczy (IoT).

Aeon Aiot-X1000

Aeon Aiot-X1000

AAEON AIOT-X1000 jest platformą wspieraną przez procesory serii Intel® Quark ™ SoC (system-on-chip) X1000 – 32-bitowy jednordzeniowy procesor – pojedynczy potok zestawu instrukcji architektury (ISA), pracujący z częstotliwością do 400 MHz.
Układ SoC zawiera wsparcie dla pamięci DDR3, Mini-PCIe, Ethernet, USB, urządzenia hosta USB, SD, UART, I2C, PIO, SPI, JTAG, IDE oraz systemu operacyjnego WinRiver Linux.
AIOT-X1000 może również obsługiwać magistralę CAN PAN (Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee, RFID), LAN (Ethernet, Wi-Fi) i WAN (2G / 3G / LTE). Rozwój AIOT-X1000 jest wspierany przez program Intel® Gateway Solutions Development Kit DK100 oraz Intel® Gateway Solutions Production Kit PK100 Series dla IoT.

Aeon Aiot-X1000

Oparcie AAEON AIOT-X1000 na rozwiązaniach rodziny platform Intel® Gateway dla Internetu przedmiotów, umożliwia firmom bezproblemowo łączyć urządzenia przemysłowe do internetu na platformach krzyżowych. Przeznaczona do łączenia urządzeń brzegowych do chmury, brama AIOT-X1000 jest idealna do zastosowań produkcyjnych, transportowych i energetycznych. Dzięki obsłudze wielu protokołów komunikacyjnych AIOT-X1000 jest urządzeniem typu COTS (Commercial-Off-The-Shelf), produktem gotowym do użycia przez producentów sprzętu i operatorów.

Aeon Aiot-X1000

Platforma ASUS Cloud jest przeznaczona do wykonania operacji obliczeniowych i przechowywania danych, łączenia i zestawiania licznych sygnałów na temat różnych rodzajów inteligentnych urządzeń i czujników. Wszystkie te dane mogą być zebrane, obliczane i analizowane na platformie. Oznacza to że platforma umożliwia w czasie rzeczywistym dwustronną kontrolę dostępności urządzenia, jak również wielu innych innowacyjnych zastosowań.
Aaeon jest członkiem stowarzyszonym Intel® Internet przedmiotów Solutions Alliance.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta: www.aaeon.com lub w dziale handlowym firmy Elhurt (oficjalnego dystrybutora firmy AAEON).