Bluetooth

Bluetooth jest otwartym standardem przesyłu danych w trybie bezprzewodowym, w paśmie ISM 2,4 GHz szeroko wykorzystywanym między innymi w połączeniu urządzeń peryferyjnych do telefonów oraz komputerów. Standard ten został utworzony w 1994 roku i od tamtego czasu prężnie rozwija się zyskując coraz to nowe zastosowania w elektronice użytkowej. Aktualnie stosuje się go w każdej dziedzinie życia, od prostych aplikacji po skomplikowane urządzenia, również w zastosowaniach medycznych.

Standard Bluetooth obejmuje dwa podstawowe parametry opisujące jego użyteczność do konkretnych aplikacji:

Klasa mocy:

  • klasa 1 (100 mW) ma największy zasięg, teoretycznie do 100 m
  • klasa 2 (2,5 mW) jest najpowszechniejsza w użyciu, teoretyczny zasięg do 10 m

Wersja standardu Bluetooth:

bluetooth

  • Classic Bluetooth (do 40 Mb/s) – najpopularniejszy, do powszechnego zastosowania w urządzeniach zarówno bateryjnych jak i podłączonych do stałego źródła zasilania.
  • Bluetooth Low energy – znany też jako Bluetooth Smart (do 1 Mb/s) – Stosunkowo nowy standard, LogoBluetoothSmartumożliwiający wielomiesięczną pracę na małych bateriach – kosztem obniżonego transferu oraz interwału odpytywania udało się osiągnąć wysoką energooszczędność.

 

Pełna oferta wraz z cenami i terminami dostaw: tutaj

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu 058 558 08 00 lub na adres email: marketing@elhurt.com.pl