moduły GPS Skytraq

skytraq

Firma SkyTraq oferuje moduły GPS i GLONASS, które projektowane są głównie pod kątem niezawodnych systemów nawigacji oraz aplikacji śledzących. Produkty firmy SkyTraq charakteryzują się wysoką czułością i oferują możliwość sprawnej pracy w pomieszczeniach zamkniętych, a także w środowiskach wysoko zurbanizowanych.
Wszystkie moduły projektowane są w popularnych obudowach oraz zgodne są ze standardem NMEA (National Marine Electronics Association). Charakteryzują się szerokim wachlarzem możliwych opcji , m.in. gotowy interfejs RS232, wbudowana antena, dostępność zarówno w opcji z pamięcią FLASH oraz ROM, czy też zgodność pinowa i sygnałowa z innymi znanymi producentami.

Najważniejsze rodziny modułów tego producenta to:

  • Rodzina Venus838 – ekonomiczna rodzina jednych z najmniejszych dostępnych modułów GPS
  • Rodzina Venus858 – rodzina odpowiadająca Venus838, rozszerzona o działanie GPS/Beidou lub GPS/GLONASS
  • Rodzina S1010
  • Rodzina S1216
  • Rodzina SUP500
  • S1216

W ofercie SkyTraq znajdują się nowe moduły obsługujące wiele systemów nawigacji takich jak GPS, GLONASS, Beidou2, Galileo, QZSS i SBAS. Technologia bazuje na nowym zaawansowanym procesorze SkyTraq Venus 8. Procesor jest produkowany w technologii 55nm, co zwiększa jego energooszczędność. Cechuje się wysoką wydajnością i bardzo krótkim czasem zimnego startu, tylko 29 sekund oraz możliwością pracy ze 167 satelitami jednocześnie. Czułość śledzenia to -165 dBm, a tzw. gorący start realizowany jest w zaledwie 1 sekundę.